Golfový bag - který je nejlepší?

Golfový bag slouží pro přenášení golfových holí, oblečení, obuvi, míčků a dalšího golfového příslušenství pro hru. Vybírat můžete z více typů, barev, velikostí a určení. Mohou být kožené, nylonové, polyesterové i waterproof. Záleží na způsobu použití.

Důležité parametry pro výběr bagu

• Vrchní organizér a počet komor – komfortní bagy mají 14 komor v celé délce bagu a systém zamezující otáčení holí, nebo jen v horní části, ale pak se hole mezi sebou dotýkají a nemají tak velkou ochranu shaftů a gripů.
• Počet kapes – pro oblečení, obuv, thermo kapsu pro lahev s pitím a občerstvení, na míčky, mobil i GPS, někdy i držáky na ručníky, rukavice a deštníky. U některých typů je speciální přihrádka na puttery.
• Popruhy, madla a rukojeti – pro nošení je třeba popruh pro rovnoměrné rozložení váhy na ramena a snížení rizika zranění spodní části zad a vzduchové mezery – Hip Pad na zádech pro větrání. Manipulaci usnadní držák v horní manžetě a spodní úchyt – Lift Grip pro nakládání do auta.
• Hmotnost a nepromokavost – pro snazší manipulaci a komfort při nošení oceníte lehké materiály a hmotnost bagů kolem 2 kg, ochranu proti ušpinění, zvýšenou odolnost vůči dešti nebo nepromokavost.
• Základna bagu – pro pevné a rychlé uchycení na golfový vozík, zabrání přetáčení nebo tomu, aby golfový bag nesklouzl.

Tréninkové či víkendové bagy a pencil bagy

Tréninkové bagy, víkendové bagy a pencil bagy jsou upraveny na menší počet holí. Využívají se hlavně při tréninkových kolech a pro krátký trénink na driving rangi. Jsou lehké, tenké a skladné, díky čemuž jsou mezi golfisty v dnešní hektické době velice populární. Spousta z nich si chce jít po práci zahrát pár jamek a nepotřebují celý golfový set. Některé typy tréninkových bagů mají i nožičky pro odložení jako klasické bagy na nošení, většinou však pak ale nemají ochranu proti dešti.

Bagy na nošení a stand bagy

Bagy na nošení a stand bagy jsou navrženy pro nošení na zádech. Jsou vybaveny nožičkami pro rychlé a pohodlné postavení. Bývají větší a těžší než tréninkové bagy, ale lehčí než bagy na vozíky, mají i menší průměr, skromnější vrchní dělení na hole a menší počet kapes. Organizér na golfové hole by měl mít počet komor na všechny hole, aby se neodíraly. Součástí bývá kryt proti dešti. Nové modely uchytíte na golfový vozík za nožičky díky popruhu na suchý zip či gumová očka.

Bagy na vozíky a cart bagy

Bagy na vozíky a cart bagy mají často dělení organizéru a počet komor pro maximální povolený počet golfových holí. Počet a velikost kapes uspokojí i ty nejnáročnější golfisty. Jsou speciálně navrženy na golfový vozík a jsou velmi stabilní. Váží 5 kg a více. Bagy mají 6 a více kapes, včetně kapes na golfové oblečení i waterproof oblečení do špatného počasí. Jsou vyrobeny z odolných materiálů a součástí je i a kryt proti dešti. Pokud disponují organizérem na golfové hole se 14 komorami, každá hůl má svou komoru a zbytečně se neodírají o sebe.

Tour bagy a staff bagy

Golfový obchod Golfchampion.cz nabízí i tour bagy a staff bagy, které používají profesionální golfisté při turnajích. Turnajové bagy mají větší průměr a více komor a kapes pro uložení golfového vybavení a oblečení. Jsou největší a zároveň nejdražší, mívají v průměru až 25 cm a váží až 15 kg a skvěle padnou i na golfové vozíky. Počet kapes odpovídá váze a velikosti. Nehodí se však pro rekreační hráče, pro které jsou dost těžké.

Cestovní bagy a travel covery

Cestovní bagy a travel covery golfové hole chrání a snadno se s nimi manipuluje. Díky nim můžete s golfovým vybavením cestovat a uvítáte je i při letecké přepravě. Při přepravě golfových holí nedojde k jejich poškození. Travel bagy jsou vhodné na nošení a dají se uložit i na golfový vozík. Jsou vyrobeny z odolných materiálů, vybaveny vnitřním polstrováním, často mají in-line kolečka, vnitřní i vnější stahovacími popruhy a větší počet madel pro snadnou manipulaci. Oceníte i cestovní bag kapsu na golfové boty. Stačí je dát do prodyšného obalu na boty.

Modrá dámská kabelka - k čemu se hodí? Který model je nejmódnější?

V letošní sezóně povedou dámské modré kabelky.

Ráj šití.cz: Příběh Úspěchu, Odhodlání a Lásky k Řemeslu

Vybudovat úspěšnou firmu není jen tak. Každý, komu se to podařilo, vám potvrdí, kolik probdělých nocí a překážek musel překonat na cestě k vytouženému cíli.

Rychlé půjčky ihned na účet: Co potřebujete vědět?

Pokud potřebujete rychle peníze, je jednou z možností rychlá půjčka.